Program bohoslužeb v Mnichově Hradišti a okolí od března 2022

2022-program-bohosluzeb-mh.jpg

Katolická církev v ČR

Syndikovat obsah
cirkev.cz - aktuality
Aktualizace: 1 rok 34 týdny zpět

Videokázání (nejen) pro děti P. Romana Vlka k Velikonoční neděli

3. Duben 2021 - 21:00
Přinášíme vám videokázání pro děti P. Romana Vlka k letošní Velikonoční neděli.

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k Velikonocům

3. Duben 2021 - 18:00
"Křesťané mají lék na uzdravení společnosti, mají vakcínu proti nesmyslnosti a krutosti života, jen ji musí dát k dispozici," stojí v pastýřském listu olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, k velikonočním svátkům.

Velkopáteční kázání kardinála Cantalamessy: O zraněném bratrství uvnitř církve

3. Duben 2021 - 12:45
Velkopáteční kázání v Bazilice sv. Petra nadepsal kazatel papežského domu kardinál Raniero Cantalamessa veršem z listu Římanům „První z mnoha bratří“ (8,29). V kontextu poslední encykliky papeže Františka vybízející k všeobecnému bratrství položil důraz na jednotu uvnitř církve. Vybídl k následování Ježíšova příkladu a ke zpytování svědomí nad tím, kde politické preference a přilnutí k ideologiím vedou ke vnitřním roztržkám.

Velikonoce ve Vatikánu: Via Crucis očima dětí

3. Duben 2021 - 12:30
Papež František svěřil přípravu letošních rozjímání ke Křížové cestě dětem. Vysílá tím signál, abychom se pokusili hledět na utrpení lidstva očima těch nejmenších, žádá nás, abychom se snížili a hleděli na svět z jejich perspektivy – zaznělo při včerejším dopoledním brífinku k letošním velikonočním obřadům ve Vatikánu, určenému 170 médiím a televizním stanicím, které je budou přenášet do celého světa.

Missa chrismatis 2021 v našich diecézích

2. Duben 2021 - 10:00
Přinášíme vám fotografie ze včerejších bohoslužeb „missa chrismatis“, které se konají každý rok na Zelený čtvrtek a při nichž probíhá svěcení olejů. Kněží zde před svým biskupem zároveň obnovují své kněžské závazky. Za snímky děkujeme fotografům ze spolku Člověk a Víra.

Papež během Missa crismatis: Kříž k tomu patří

1. Duben 2021 - 13:30
Homile papeže Františka při liturgii Missa crismatis na Zelený čtvrtek dopoledne v bazilice sv. Petra ve Vatikánu.

Začíná velikonoční triduum

1. Duben 2021 - 10:45
Velikonoce jsou pro křesťany vrcholem celého církevního roku. Jsou největší slavností a mají v životě každého křesťana zaujímat to nejdůležitější místo. Jednotlivými dny Svatého týdne (začínající Květnou nedělí a končící nedělí Zmrtvýchvstání Páně) si připomínáme řadu klíčových událostí. Jakou mají tyto dny symboliku a význam?

Před Velikonocemi se dětem zjevuje Daránek

1. Duben 2021 - 10:30
Říkají mu Daránek. Podle darů, kterými pomáhá dětem. Je vždycky tam, kde ho malí a bezbranní potřebují. Připojte se k velikonoční vlně dobrých skutků a podpořte jeho poslání! Těmito slovy spouští Charita Česká republika výzvu pomoci s názvem Daránek dětem. Její výtěžek pomůže těm nejpotřebnějším, dětem, kterým v Česku hrozí sociální vyloučení.

Požehnané velikonoční svátky!

1. Duben 2021 - 10:00
Vyprošujeme vám všem požehnané velikonoční svátky plné radosti z Krista Vzkříšeného!

Velikonoční poselství COMECE a CEC 2021

1. Duben 2021 - 10:00
Ve společném poselství k nadcházejícím velikonočním svátkům v době pandemie Covid-19 Konference evropských církví (CEC) a Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) vyjadřují opravdovou naději z Krista vzkříšeného. Předseda CEC pastor Christian Krieger a předseda COMECE H. Em. kardinál Jean-Claude Hollerich SJ zveřejnili 31. března následující zprávu, která je určena všem lidem v Evropě, zejména chudým a nejslabším.

Dopis kardinála Duky na podporu slovenského episkopátu

31. Březen 2021 - 14:00
Kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, napsal 30. března 2021 předsedovi Konference biskupů Slovenska slova vyjádření své podpory ke krokům slovenského episkopátu v situaci omezení boholužeb v době koronaviru a k vyjádření Arcibiskupa Zvolenského ze dne 26. března 2021.

Papež František: Kristův kříž je maják naděje

31. Březen 2021 - 12:15
Při pravidelné středeční audienci před Velikonočním triduem se papež František zaměřil právě na blížící se ústřední dny liturgického roku oslavující tajemství Kristova utrpení, smrti a zmrtvýchvstání.

Charita rekonstruuje objekt pro matky s dětmi díky Evropské unii

31. Březen 2021 - 12:00
Prostředky z Evropské unie umožní Charitě Ostrava zrekonstruovat azylový dům a rozvinout tak službu sociální prevence pro matky s dětmi v nepříznivé životní situaci.

Budoucnost Evropy – výzva k dialogu jako klíči ke spravedlivé přeměně

31. Březen 2021 - 11:30
Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír (Justitia et Pax Europe) vydala prohlášení Budoucnost Evropy – výzva k dialogu jako klíči ke spravedlivé přeměně. Připravuje se také k účasti na Konferenci o budoucnosti Evropy, která začne 9. května 2021 ve Štrasburku a měla by být dobrou příležitostí právě k dialogu.

Skupina Live 4G připravila katechetická videa k Velikonocům

31. Březen 2021 - 11:15
V rámci skupiny Live 4G a ve spolupráci s brněnskými farnostmi sv. Tomáše a Zábrdovice vznikla série katechetických videí podle projektu Godly Play. Tato videa můžete s dětmi shlédnout a společně se zamýšlet nad velikonočními událostmi.

Katolický týdeník: Dante Alighieri – prorok naděje

30. Březen 2021 - 15:30
Oslavy 700. výročí úmrtí předního italského básníka Danta Alighieriho oficiálně začaly v Itálii 25. března. Právě v tento den podle badatelů začala literární pouť hrdiny Dantovy Božské komedie Peklem, Očistcem a Rájem.

Velikonoce: Zamyšlení plzeňského biskupa Tomáše Holuba

30. Březen 2021 - 12:15
Plzeňský biskup Tomáš Holub se v rámci série pravidelných komentářů biskupů zamýšlí nad Velikonocemi, největšími křesťanskými svátky.

Vatikán na základě ukončeného vyšetřování potrestal dva polské biskupy

30. Březen 2021 - 11:15
Apoštolská nunciatura v Polsku informovala o rozhodnutí Svatého stolce potrestat dva biskupy „v důsledku ukončeného vyšetřování“, které postupovalo podle postupů stanovených papežem Františkem v motu proprio „Vos estis Iux mundi“ z roku 2019.

Biskup Tomáš Holub děkuje učitelům za jejich práci během pandemie

30. Březen 2021 - 9:45
Přinášíme pozdrav a poděkování plzeňského biskupa Tomáše Holuba, předsedy Komise pro katolickou výchovu ČBK, který zasílá všem pedagogům a dalším zaměstnancům církevních škol a školských zařízení za všechnu práci během pandemie Covid-19.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer