Katolický týdeník č.49

Z vydání doporučujeme...

 

vrsek

 

Advent s farností i obcí

Výtvarný workshop, koncert v kostele se žehnáním adventních věnců, mikulášskou nadílku i s rozsvícením vánočního stromu nabídl prodloužený víkend v Olbramovicích. „Je to první taková velká akce, do které se zapojila farnost, obec i základní škola. Iniciativa přitom vzešla od obyvatel. Mám z toho velkou radost,“ říká olbramovický farář P. Jan Fiala.

Číst dál

 

Společně za svobodu vyznání

Nikdy v dějinách lidstva nebylo tolik lidí na světě vystaveno pronásledování a násilí kvůli své víře. To je alarmující zpráva, která spojila v minulém týdnu desítky odborníků různých národností a vyznání v Praze k debatám, modlitbě i k hledání řešení.

Číst dál

 

Téma: Diecézní synoda

Pomoci biskupovi v jeho úkolu vedení diecézního společenství – tak církevní dokumenty popisují smysl diecézní synody, poradního shromáždění místní církve. V příštích třech letech se uskuteční v plzeňské diecézi. Čím se zabýváte v této fázi, tedy na samém začátku celého procesu? Paradoxně je to především spousta administrativních úkonů a promýšlení funkčních procesů. Ale také formulování pravidel, která by měla srozumitelně postihnout nejrůznější situace a předejít komplikacím z nedorozumění.

Číst dál

 

Za betlémy do Třebíčského muzea

Muzeum Vysočiny Třebíč pořádá v konírně třebíčského zámku výjimečnou výstavu betlémů k 800. výročí prvního živého betlému v italském Grecciu, který tehdy představil sv. František z Assisi. Díky dlouholeté spolupráci s 1. Niederösterreichisches Krippenmuseem z Vösendorfu v Rakousku jsme přichystali pro naše návštěvníky výstavu italských betlémů. Expozici doplňují díla Ilony Klawitter a Jana Bondry.

Číst dál

 

Doma: Spravit, co je rozbité

Domácí úklid a všelijaké přípravy na Vánoce už k jejich slavení patří. Ale ještě lepší a důležitější je dát do pořádku sebe a své vztahy. Opravit, co jsme rozbili nebo nechali porouchané. Uklidit domov a všelijaké ty přípravy na Vánoce k jejich slavení patří. Když se to nepřežene, je to vlastně taková předehra: trocha strádání, ve kterém už ale voní jehličí z adventního věnce a cukroví, které stydne na plechu. Připravit však máme především sebe.

Číst dál

 

spodek

 

Připravujeme: SROZUMITELNOST VÍRY

Umíme mluvit o víře srozumitelně? Co si za našimi slovy může představit člověk, který nevyrostl v křesťanské tradici a slova jako hřích, milost či spása jsou pro něj „španělskou vesnicí“.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.