Blog - Aktuality z Farnosti

V Mnichově Hradišti odstartoval seriál Adventních koncertů

V Mnichově Hradišti odstartoval seriál Adventních koncertů

V děkanském kostele apoštola Jakuba staršího v Mnichově Hradišti se i letos prvou adventní nedělí uskutečnil začátek série Adventních koncertů. Adventní doba tohoto roku začala tradiční Českou mší vánoční od Jakuba Jana Ryby, která je každoročně očekávána.. Tyto koncerty přináší radost a naději všem, kteří se těší na narození Ježíška a dodává tak energii pro nadcházející vánoční svátky.

Číst dál
Červená středa

Červená středa

Církev zažívá každodenně pronásledování téměř 300 milionů osob. Ve více než 62 zemích světa jsou lidé vystaveni násilí kvůli svobodě vyznání. Do mezinárodní iniciativy na jejich podporu se letos již pošesté zapojí i Česká republika. Červená středa se v České republice letos uskuteční 29. listopadu 2023. Cílem je připomínka všech lidí, kteří jsou ve světě pronásledováni pro svou víru.

Číst dál
Výzva k spolupráci

Výzva k spolupráci

Přátelé, blíží se nám svátek sv. Martina, který v Mnichově Hradišti oslavujeme martinským průvodem, který je zakončen ve farním areálu. Z kapacitních důvodů se nám letos nedaří zajistit drobné občerstvení (slané, sladké pečivo atd.).

Číst dál
Poutní ZÁJEZD Svatá Hora - Milevsko - Klokoty

Poutní ZÁJEZD Svatá Hora - Milevsko - Klokoty

Dne 23. září 2023 jsme společně prožili v rámci naší farnosti Mnichovo Hradiště poutní výlet: Svatá Hora – Milevsko – Klokoty. Během našeho putování jsme společně navštívili místa, která  jsou spjatá s úctou k Panně Marii a mají pro křesťany hluboký duchovní význam.

Číst dál
Farnost do kapsy

Farnost do kapsy

Aplikace pro Vaše mobilní telefony a Tablety která umožňuje zobrazovat obsahy vybraných webů farností, které chce farník sledovat. Dále zobrazuje vždy aktuální pořad bohoslužeb a jednotlivé události ve farnosti. Farník tak vidí jednotlivé mše sv. a jejich intence. Aplikace Farnost do kapsy je zdarma ke stažení pro Android i iOS.

Číst dál
Světové dny mládeže v Lisabonu

Světové dny mládeže v Lisabonu

Světové dny mládeže (SDM) jsou mezinárodní setkání mladých katolíků, které pořádá Svatý stolec. Tyto setkání se konají každých 4 nebo 5 let v různých zemích po celém světě a zúčastňuje se jich více než milion mladých lidí. SDM jsou vedeny papežem a slouží k duchovnímu rozvoji mladých lidí, k formaci v katolické víře a k setkání s mladými z celého světa.

Číst dál
1