Program bohoslužeb v Mnichově Hradišti a okolí od března 2022

2022-program-bohosluzeb-mh.jpg

Stalo se

Poděkování nadačnímu Fondu Škoda Auto

Bleší trh

V sobotu 28. června od 8.00 do 12.00 se v areálu farní zahrady konal další bleší trh.  I přes nepříznové počasí přišlo dohromady kolem 200 lidí. Animaci s fotkami z akce si můžete prohlédnout zde.
 

Papež František vyhlásil na 7. září den postu a modliteb za mír v Sýrii

Papež František vyhlásil na 7. září den postu a modliteb za mír v Sýrii-image-papez_andel_pane.jpg

Drazí bratři a sestry, dobrý den,

Dnes bych, drazí bratři a sestry, rád tlumočil křik, který vystupuje z každé části země, z každého lidu, z každého srdce, z jediné velké rodiny, kterou je lidstvo, a to s rostoucí úzkostí. Je to křik po míru! Tento křik důrazně říká: chceme svět míru, chceme být muži a ženami pokoje, chceme, aby v této naší společnosti drásané rozpory a konflikty vypuknul mír; už nikdy válka! Nikdy válka. Mír je příliš cenný dar, který musí být podporován a chráněn.

Máme papeže - Františka

Máme papeže - Františka-image-papez_frantisek.jpg

Nad Sixtinskou kaplí se dnes krátce po 19.00 objevil bílý dým značící zvolení nástupce Benedikta XVI. Konkláve vybralo v pátém kole tajné volby za 266. papeže argentinského jezuitu kardinála J. M. Bergoglia, Františka.

Papež František ve své první řeči na veřejnosti poděkoval kardinálskému sboru za to, že ho určili jako nového římského pontifika; doslova řekl, že si ho "vybrali skoro až na druhém konci světa".

Benedikt XVI. se vzdává úřadu papeže

Benedikt XVI. se vzdává úřadu papeže-image-papez.png

Benedikt XVI. se při dnešní konzistoři obrátil ke svolaným kardinálům s tímto prohlášením v latinském jazyce:

Drazí bratři, svolal jsem tuto konzistoř nejenom kvůli třem kanonizacím, ale také proto, abych vám oznámil rozhodnutí velké důležitosti pro život církve. Po opakovaném zpytování vlastního svědomí jsem před Bohem došel k jistotě, že moje síly z důvodu pokročilého věku již nestačí na náležité vykonávání petrovského úřadu.

Pastýřský list otce biskupa

Drazí bratři a sestry v Kristu,

se vstupem do nového roku, jubilejního, cyrilometodějského vás všechny zdravím ve jménu Páně s ujištěním, že každému z vás ze srdce přeji, na přímluvu Matky Boží, hojnost Božího požehnání. Svatí bratři Cyril a Metoděj byli přáteli Panny Marie, opravdovými křesťany, a proto i ve své době účinnými nástroji v Boží ruce.

Zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi a o změně některých zákonů

V příloze naleznete schválený zákon č. 428/2012 Sb. o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi a o změně některých zákonů (zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi).

Poděkování za vydařenou pouť

Milá farní rodino, chtěl bych zde poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili a pomohli při organizaci letošní Svatojakubskoanenské pouti, která se velmi vydařila.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer